Forma zawierania transakcji

Rachunek powierniczy – najważniejsze informacje.
Jak działa ?

Zaufaj nam. Z nami czuj się bezpiecznie. Kupuj inwestycje oparte na rachunku powierniczym.

Rachunek powierniczy jest rodzajem rachunku bankowego zabezpieczającym środki kupującego.

Zawierany jest między deweloperem oraz bankiem, w celu gromadzenia środków pieniężnych kupujących. Ma on charakter otwarty, co oznacza , że wypłata pieniędzy następuje w transzach, zaraz po zakończeniu poszczególnych części budowy. Etapy te są ustalane w specjalnie przygotowanym harmonogramie i potwierdzone podpisaniem umowy deweloperskiej.

Bank w tym przypadku staje się pośrednikiem, zabezpieczającym środki finansowe kupującego. To właśnie on kontroluje przebieg inwestycji, sprawdza zakończenie poszczególnych etapów budowy oraz realizuje wypłaty zgodnie z wcześniej ustalonymi warunkami umowy. Wszystkie koszty prowadzenia rachunku powierniczego ponosi deweloper.

Rachunek powierniczy to gwarancja bezpieczeństwa i ochrona środków pieniężnych, a także wygodna forma współpracy między podmiotami umowy.

Pieniądze zgromadzone na rachunku powierniczym należą do kupującego.

Może to być kapitał własny, jak również środki pozyskane drogą kredytów, czy pożyczek gotówkowych. Deweloper jest w tym przypadku jedynie dysponentem zgromadzonych na koncie pieniędzy, które musi spożytkować zgodnie z warunkami określonymi w umowie deweloperskiej. Kupujący ma prawo do informacji o dokonywanych przez niego wypłatach.

Facebook
YOUTUBE
INSTAGRAM